Ręce i nogi Dzięki rękom możemy chwytać przedmioty i nie tylko, ponieważ ręce to podstawowa część ciała ludzkiego. Oczywiście dopuściłem się tak śmiałego stwierdzenia, ponieważ dzięki rękom możemy wykonywać podstawowe czynności, jakie człowiek mus wykonywać w ciągu dnia. Ręce są oczywiście dwie i jeżeli jakiś człowiek nie posiada ich dwóch jest określany mianem kaleki, ponieważ jego zdolność ruchowa został poważnie ograniczana. Oczywiście ręce są bardzo potrzebne człowiekowi, a ludzie, którzy zaczęli trenować jakieś sporty walki doskonale potrafią ręce wykorzystać jako bardzo skuteczna broń, ponieważ od mocnego uderzenia człowiek może nawet umrzeć. Dzięki rękom możemy wykonywać podstawowe czynności, dzięki którym możemy przeżyć, a mianowicie możemy jeść pić i tym podobne, ponieważ bez rąk bardzo trudno byłoby nam tego dokonywać. Oczywiście ludzie nieposiadający rąk muszą sobie radzić i czasami w zastępstwie rąk wykorzystują kończyny dolne, jakimi są oczywiście nogi. Jednak to nie jest normalna sytuacja. Dzięki nim możemy chodzić i oczywiście to jest wielki dar, ponieważ, na co dzień może nie doceniamy tej możliwości, ale w przypadku, kiedy ktoś może się poruszać o własnych siłach i nagle ta możliwość zostanie mu zabrana nagle zaczyna docenia jak wielkim darem była możliwość poruszania się samodzielnego o własnych siłach, a więc nie lekceważmy tego daru, ponieważ możemy go stracić w jednej sekundzie naszego życia, co w gruncie rzeczy jest dość przerażającą wizją naszej przyszłości. Ludzkie ciało jest dość kruchym materiałem i w przypadku jakiejś kolizji drogowej czy większej kolizji naszego ciała z jakimś materiałem twardym może okazać się, że nasze kości nie wytrzymały uderzenia i popękały, a w najgorszym wypadku taka sytuacja mogła się nawet zakończyć trwałym paraliżem, co jest przerażające. Nogi są oczywiście u człowieka dwie i jest to wielka zaleta. Ludzie dzięki nogom mogą chodzić, ale również mogą biegać lub chodzić na spacery, czy nawet podskakiwać. Nogi ludzkie są dość ciężką częścią ciała.

Człowiek Człowiek dzieli się na części i to nie rozłączne, ponieważ w przypadku, kiedy pozbawimy człowieka jednej z jego części ciała, które będę chciał opisać w tym artykule, to może się okazać, że zostanie on kaleką, albo, co gorsza straci życie. Ogólnie człowiek to organizm i dusza w nim zawarta, jeżeli stracimy któryś z tych dwóch czynników może okazać się, że nie jesteśmy w stanie żyć na tym świecie. Człowiek składa się z części, a nauka o tych częściach nazywa się anatomią. Oczywiście anatomia ma na celu poznanie ludzkiego ciała w stu procentach, c jednak jest dziwne, ponieważ nikt i nigdy nie będzie w stanie poznać ludzkiego ciała w stu procentach. Jednak działanie tejże nauki spowodowały to, ze w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie lepiej rozpoznać i co najważniejsze zapobiegać chorobom ludzkim, dzięki temu możemy spowodować większą ilość ludzi uratowanych od śmierci, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, ale niestety lepsza znajomość ludzkiego ciała może również spowodować niesienie większego zniszczenia.

Podstawowe ćwiczenia W księgarniach specjalistycznych znajdziemy wiele pozycji, w których będą ćwiczenia zgodne z naszymi wymaganiami. Zaproponuję mimo to kilka ćwiczeń wyrabiających nawyk prostych pleców. Są to przede wszystkim ćwiczenia rozciągające. Można tu podsunąć tzw. wiosłowanie, czyli krążenia ramion w przód, tył i na przemian; podciąganie się na drążku; opady tułowia w przód z pogłębianiem, czyli z coraz większym rozciągnięciem jak i bez pogłębiania utrzymując taką pozycję kilka sekund; można także zasugerować ćwiczenia przy użyciu sztangi lub dwóch mniejszych hantli można stojąc przy ścianie i opierając na niej plecy podciągać oburącz sztangę do klatki piersiowej; proponuję, także leżenie na brzuchu, na płaskiej, twardej powierzchni- może być mata gimnastyczna lub dywan, leżąc podnosimy klatkę piersiową w górę na kilka sekund, można także w tej samej pozycji wyciągnąć ręce prosto przed siebie i rozciągać całe ciało. Zalecane są ćwiczenia w pozycji stojącej, kiedy trzymamy wyprostowane ręce z tyłu i złączone podnosimy równomiernie w górę lub zgięte w łokciach trzymamy pół minuty.

Chlamydia Chlamydia jest bakterią, która występować może pod trzema postaciami. Pierwsza z nich to trachomatis, która to przenoszona jest tylko i wyłącznie drogą płciową. Drugim typem jest pneumoniae, którą zakazić się można drogą kropelkową. Ostatni typ to psittaci, która człowiek nabywa poprzez kontakt z chorym ptakiem. Bakteria ta jest dla organizmu o tyle groźna, iż przez długi czas może ona w ogóle nie dawać o sobie znać. Wiąże się to, więc z brakiem widocznych objawów. Bakterie w początkowym stadium osiedlają się na wybranym narządzie, na którym dochodzi do ich rozmnożenie. Następnie atakują one całym organizm przedostając się do krwioobiegu osoby zarażonej. W momencie znacznego ich skumulowania się pacjent może odczuwać problemy z oddawaniem moczu a także bóle podczas kontaktów płciowych. Chlamydie mogą przyczyniać się także do występowania zmian niepłodnościowych, które są trudne do odwrócenia. W nielicznych przypadkach mogą mieć one charakter stały. Leczenie tejże dolegliwości polega zazwyczaj na silnej kuracji antybiotykowej. Trwać ona może nawet do kilku tygodni w zależności od stopnia nasilenia zmian. Na chorobę tą zapadają osoby w różnych przedziałach wiekowych. Stulejka jest taką dolegliwością, która może mieć charakter wrodzony bądź nabyty. Polega ona na zwężeniu ujścia napletka. Utrudnia to w dużym stopniu częściowe lub niekiedy także i całkowite ściąganie go zarówno w stanie wzwodu narządu rodnego jak i jego spoczynku. Stulejka jest stanem, który u noworodków i dzieci do około 3 roku życia jest czymś całkowicie naturalnym. Dopiero po tym okresie można mówić o występowaniu zmian patologicznych. Określenia stulejka używa się także w stosunku do możliwości odprowadzenia napletka do rowka zażołędnego, lecz w trakcie zwodu pojawia się ból i określony ucisk. Stulejka zazwyczaj leczona jest operacyjnie. Wówczas to usuwany jest cały lub tylko częściowy napletek. W początkowych stadiach rozwoju dolegliwości możliwe jest także stosowanie tak zwanych domowych metod polegających na ściąganiu napletka w ciepłej kąpieli, co wpływa na rozluźnienie się skóry. Jednakże skuteczność tej metody jest niewielka. Okres rekonwalescencji trwa około 2 tygodni. W tym czasie pacjent może odczuwać tylko niewielki dyskomfort i ewentualnie drobny ból. Ciekawostką jest fakt, iż alternatywą dla zabiegu chirurgicznego, lecz jest symboliczne obrzezanie.