Ręce i nogi Dzięki rękom możemy chwytać przedmioty i nie tylko, ponieważ ręce to podstawowa część ciała ludzkiego. Oczywiście dopuściłem się tak śmiałego stwierdzenia, ponieważ dzięki rękom możemy wykonywać podstawowe czynności, jakie człowiek mus wykonywać w ciągu dnia. Ręce są oczywiście dwie i jeżeli jakiś człowiek nie posiada ich dwóch jest określany mianem kaleki, ponieważ jego zdolność ruchowa został poważnie ograniczana. Oczywiście ręce są bardzo potrzebne człowiekowi, a ludzie, którzy zaczęli trenować jakieś sporty walki doskonale potrafią ręce wykorzystać jako bardzo skuteczna broń, ponieważ od mocnego uderzenia człowiek może nawet umrzeć. Dzięki rękom możemy wykonywać podstawowe czynności, dzięki którym możemy przeżyć, a mianowicie możemy jeść pić i tym podobne, ponieważ bez rąk bardzo trudno byłoby nam tego dokonywać. Oczywiście ludzie nieposiadający rąk muszą sobie radzić i czasami w zastępstwie rąk wykorzystują kończyny dolne, jakimi są oczywiście nogi. Jednak to nie jest normalna sytuacja. Dzięki nim możemy chodzić i oczywiście to jest wielki dar, ponieważ, na co dzień może nie doceniamy tej możliwości, ale w przypadku, kiedy ktoś może się poruszać o własnych siłach i nagle ta możliwość zostanie mu zabrana nagle zaczyna docenia jak wielkim darem była możliwość poruszania się samodzielnego o własnych siłach, a więc nie lekceważmy tego daru, ponieważ możemy go stracić w jednej sekundzie naszego życia, co w gruncie rzeczy jest dość przerażającą wizją naszej przyszłości. Ludzkie ciało jest dość kruchym materiałem i w przypadku jakiejś kolizji drogowej czy większej kolizji naszego ciała z jakimś materiałem twardym może okazać się, że nasze kości nie wytrzymały uderzenia i popękały, a w najgorszym wypadku taka sytuacja mogła się nawet zakończyć trwałym paraliżem, co jest przerażające. Nogi są oczywiście u człowieka dwie i jest to wielka zaleta. Ludzie dzięki nogom mogą chodzić, ale również mogą biegać lub chodzić na spacery, czy nawet podskakiwać. Nogi ludzkie są dość ciężką częścią ciała.

Soczewki do szkoły Szkoła to miejsce gdzie wygląd ma bardzo duże znaczenie zwłaszcza dla małych dzieci, które lubią sobie wzajemnie dokuczać. Dlatego jeśli okaże się, że nasza pociecha ma jakąkolwiek wadę wzroku to nie tylko powinniśmy zatroszczyć się o to aby natychmiast zaczęła być ona leczona ale przede wszystkim aby nasze dziecko odnalazło się w nowej sytuacji i nie czuło się skrępowane na przykład przez okulary. Nie każdy wygląda tak samo w okularach, nie każdemu one pasują a niestety dzieci najszybciej wyłapują zwłaszcza negatywne zmiany w wyglądzie i nie boją się tego głośno powiedzieć – dlatego też zamiast na siłę ubierać dziecku okulary to może warto zastanowić się nad soczewkami. Większość z nas pewnie będzie miała obawy odnośnie takiej decyzji ale przecież zawsze możemy poradzić się okulisty czy faktycznie taka decyzja ma sens. A pomyślmy również, że same soczewki byłyby znacznie wygodniejsze dla naszej pociechy zwłaszcza na zajęciach z wychowania fizycznego – i nie chodzi tu już nawet o samą wygodę ale i o bezpieczeństwo bo dużo łatwiej rozbić okulary piłką niż uszkodzić podczas gry założoną do oka soczewkę. Pierwsze soczewki jakie weszły na rynek wcale nie były zbytnio komfortowe i wygodne jak zapewniali producenci. Przede wszystkim powodowały one liczne łzawienia czy zaczerwienienia oka a ponadto były również niewygodne ze względu na sposób wykonania oraz na sam materiał. Z biegiem czasu jednak wszystko zaczęło się zmieniać – wzrastała jakość co poskutkowało w rezultacie tym iż w dniu dzisiejszym mamy zapewnione całkowite bezpieczeństwo i jakość tych soczewek. Ale takie nowoczesne soczewki mają również inne swoje zalety, na które często nawet nie zwracamy zbytniej uwagi. Jest to czas użytkowania – bowiem starsze typy soczewek przeznaczone były do noszenia na okres od tygodnia do góra miesiąca. Owszem teraz też spotkamy się z miesięcznymi soczewkami jednak jest to już rzadkość – częściej spotkamy się natomiast ze specjalnymi, nowoczesnymi soczewkami na okres kwartału czy też i nawet połowy roku. Wydaje się być to dużo lepsze a przede wszystkim ekonomiczniejsze rozwiązanie bo rzadziej musimy zmieniać nasze soczewki.

Człowiek Człowiek dzieli się na części i to nie rozłączne, ponieważ w przypadku, kiedy pozbawimy człowieka jednej z jego części ciała, które będę chciał opisać w tym artykule, to może się okazać, że zostanie on kaleką, albo, co gorsza straci życie. Ogólnie człowiek to organizm i dusza w nim zawarta, jeżeli stracimy któryś z tych dwóch czynników może okazać się, że nie jesteśmy w stanie żyć na tym świecie. Człowiek składa się z części, a nauka o tych częściach nazywa się anatomią. Oczywiście anatomia ma na celu poznanie ludzkiego ciała w stu procentach, c jednak jest dziwne, ponieważ nikt i nigdy nie będzie w stanie poznać ludzkiego ciała w stu procentach. Jednak działanie tejże nauki spowodowały to, ze w dzisiejszych czasach jesteśmy w stanie lepiej rozpoznać i co najważniejsze zapobiegać chorobom ludzkim, dzięki temu możemy spowodować większą ilość ludzi uratowanych od śmierci, co jest bardzo pozytywnym zjawiskiem, ale niestety lepsza znajomość ludzkiego ciała może również spowodować niesienie większego zniszczenia.

Soczewki ozdobne Kiedyś nie pomyślenia byłoby w ogóle założenie jakichkolwiek soczewek – następnie kiedy weszły już one na rynek wiadome było, że służą celom leczniczym. Aż tu w końcu nastąpił kolejny przełom w soczewkach i dzisiaj mogą one być nie tylko wykorzystywane do leczenia wad wzroku ale bardzo często również są używane w zabiegach estetycznych. A trzeba powiedzieć, że potrafią one zdziałać cuda ponieważ mają właściwości nie tylko zmiany koloru oka ale jego faktury czy nawet mogą nadać oku specjalny kształt. Soczewki zmienią nasz kolor oczu na jaki tylko chcemy bowiem dostępna jest cała paleta barw – problemem nie będzie nawet kolor różowy chociaż wydaje się on być delikatnie szokujący. Jeśli chodzi natomiast o kształty to Panie bardzo często wybierają specjalne soczewki nadające źrenicy kształt serduszka – Panowie z kolei na mecze często wybierają tak zwane “piłkowe” soczewki. Łatwo i szybko – można powiedzieć też nie drogo możemy sprawdzić jak będziemy wyglądać w innych kolorze oczu i czy będzie ona nam pasował – a jest to również dobra opcja chociażby na okres karnawałowy.