Niewydolność serca Serce odpowiada za doprowadzanie krwi do wszystkich narządów organizmu. Niewydolność pojawia się wtedy, gdy cykl ten zostaje zaburzony. Wówczas znacznie zmniejsza się wydolność organizmu. Elementami serca ponoszącymi za to odpowiedzialność w większości przypadków są mięśnie sercowe lub zastawki. Do narządów dostarczana jest zbyt mała ilość tlenu w konsekwencji, czego nie są one w stanie prawidłowo funkcjonować. Do najczęściej wskazywanych przyczyn występowania niewydolności serca zalicza się nadciśnienie tętnicze oraz nadmierne spożywanie alkoholu a więc są to elementy występujące przede wszystkim u mężczyzn, dużo rzadziej u kobiet. Typowymi objawami, które powinny skłonić chorego do wizyty u lekarza są nadmierne męczenie się, duszności występujące także w nocy, wyniszczenie organizmu ze znaczną utratą wagi a także gromadzenie się płynów w organizmie. Powikłaniami niewydolności serca są zaś pojawiające się zatory oraz zakrzepy, które mogą prowadzić nawet do zgonu chorego. Ponad to występować mogą niewydolności nerek. U osób, u których odpowiednio szybko wykryto tego rodzaju schorzenia należy niezwłocznie przeprowadzić zabieg chirurgiczny.

Żylaki powróżka nasiennego Żylaki powróżka nasiennego to nic innego jak naczynia odpowiedzialne za odprowadzanie krwi z jąder. O występowaniu patologii mówi się wówczas, gdy owe żyły ulegną poskręcaniu, wydłużeniu lub ewentualnie poszerzeniu. Dolegliwość ta dotyka w 90 % przypadków młodych mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się ona po lewej stronie ciała. Standardowo wyróżnia się 3 stadia tej choroby. Przyczynami występowania żylaków jest nieprawidłowość zastawek w żyłach jądrowych. Wówczas następuje częściowe cofanie się krwi zamiast jej płynny przebieg. Dolegliwość ta towarzyszyć może także równolegle zmianom nowotworowym nerek. Żylaki powróżka nasiennego są często lekceważone przez samych pacjentów, ponieważ nie dają one żadnych większych niepokojących objawów. Typowym objawem może być między innymi ból w okolicach jąder, który nasila się w trakcie wzwodu lub w trakcie długiego przebywania w jednej pozycji. Inne symptomy wymagają przeprowadzania specjalistycznych badań. Dolegliwość tą często wykrywa się u mężczyzn zmagających się z niepłodnością. Liczba plemników produkowanych przez ich układ rozrodczy jest o ponad 40 % niższa niż u zdrowego mężczyzny. Na szczęście chorobę tą można sukcesywnie leczyć.

Proste plecy Kręgosłup jest podstawą naszego ciała, więc aby ciało dobrze wyglądało i było zdrowe powinniśmy prawidłowo o niego zadbać. Jedną z głównych cech dobrze wyglądającego ciała jest prosta postawa. Coraz więcej ludzi ma z tym problem. Nie dotyczy to wbrew pozorom tylko młodzieży, u której jedną z głównych, najbardziej zauważalnych wad postawy ciała są tzw. okrągłe plecy, czyli kifoza piersiowa, ale również osób dorosłych. Jedną z wielu przyczyn jest nieprawidłowe siedzenie przy komputerze, spędzamy przy nim coraz więcej czasu, dlatego powinniśmy nauczyć się z niego korzystać tak, aby nasz kręgosłup na tym nie ucierpiał, ale o tym w następnym podpunkcie. Głównymi wadami kręgosłupa jest: skolioza- to boczne skrzywienie kręgosłupa, lordoza, to wygięcie kręgosłupa w przód oraz ww. kifoza. Są to wady najczęściej występujące i często towarzyszy im ból, wtedy niezwłocznie należy udać się do specjalisty. Czasem jednak lepiej zapobiegać niż leczyć więc jeśli zauważymy zaczątki którejś z wyżej wymienionych wad należy jak najszybciej działać. Wielokrotnie przekonujemy się, że metody naszych babć i praprzodków są najlepsze, również i w tym przypadku. Dlatego teraz zaproponuję dwie z nich. Jedna to dość popularny kijek wkładany na plecy. Może to być zwykły kij od miotły, lecz lepszy będzie troczę krótszy ok. metra (tak, aby mieścił się w drzwiach), wtyka się go poziomo między ugięte w tył łokcie, tak, aby przylegał do tyłu naszego ciała. Jest to metoda skuteczna, uczy poprawnej postawy, wyrabia w nas nawyk prostowania się. Jest jednak bardzo niewygodna i stosując ją nie można jednocześnie używać rąk i robić wiele codziennych czynności. Kolejną stara metodą jest noszenie książki na głowie, metoda dość zabawna, ale zmusza do chodzenia prosto i nie tylko chodzi tu o plecy, ale także o głowę, którą w tej sytuacji trzymamy prosto- wiele osób zwłaszcza dotyczy to młodzieży przy “okrągłych plecach” wysuwa głowę nadmiernie w przód. Wystarczy zaledwie kilka minut dziennie przez miesiąc, aby zauważyć pierwsze efekty, należy pamiętać o regularności.

Soczewki na basen Wiele osób uprawia czynnie sporty i można powiedzieć, że staje się to nie tylko ich hobby ale i stałą częścią życia bez której nie wyobrażają sobie codzienności. Co zrobić w momencie kiedy okazuje się, że mamy wadę wzroku i czeka nas noszenie okularów? O ile nie są to jakieś sporty wyczynowe to okulary nie stanowią większego problemu – w przypadku jednak gdy chodzi o sporty walki czy chociażby o basen pojawia się wielki dylemat. Najwięcej problemów sprawia właśnie pływanie bo przecież nasze okulary będą mokre – a w ogóle jest to strasznie niekomfortowe i nie praktyczne. Dlatego też w takich przypadkach dobrze jest zainwestować właśnie w soczewki aby pozbyć się wszelkich problemów. Nie musimy się o nic obawiać bo przecież na oczy zakładamy również okulary pływackie i już spokojnie możemy pływać bez żadnych przeszkód. Niewątpliwie sportowcy z wadami wzroku mają w życiu dużo łatwiej odkąd dostępne są soczewki dzięki, którym mogą normalnie funkcjonować jak reszta społeczeństwa – swobodnie i komfortowo.